Film en Dia-avond dinsdag 5 februari 2013

Op 5 februari was een bijzonder film en dia-avond; gepresenteerd door ons lid Tom Akerboom (een verre nazaat van de beroemde Nederlanse imker Friederich August Kelting (zie ook http://www.imkerpedia.nl/wiki/index.php/Kelting). Hij liet een oude film en oud fotomateriaal van F.A. Kelting zien, daarbij ondersteund door de praktische kennis van korfimkeren van Ron Huisman.

Er was een grote opkomst vanuit vele imkerverenigingen, van Rotterdam tot Wageningen en van Bunnik tot de kop van Noord Holland, het Bijenhuisje zat flink vol.De aanwezigen zagen een pracht van een presentatie.Het betrof een Toverlantaarn-diaserie en filmbeelden van het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid uit de jaren 1896 – 1935. Een bijzondere en tot op heden on-ontdekte historische documentatie van hoe we honderd jaar geleden imkerden. Zeer interessant omdat het ook inzicht geeft in zaken die we nu juist heel anders doen.

 

Back to top