Lezing - Het jaarrond imkeren in de Dadantkast

31 januari heeft Ben Som de Cerff een lans gebroken voor het imkeren in Dadantkasten.

We kennen Ben als een groot pleitbezorger voor deze kastvorm; naar zijn idee een ideale combinatie met de Buckfast bij. Waar we een paar jaar geleden nog met z'n allen imkerden met spaarkasten of afgeleiden daarvan (Segeberger bijvoorbeeld), zien we meer en meer mensen over gaan naar de Dadant bijenkast.

Wat beweegt hen? Waarom doen ze dat? Is het beter om in Dadant kasten te imkeren? Is het terecht dat we in de basiscursus ook twee Dadantkasten hebben opgenomen (naast een TopBarHyve en Segebergers)?

Ben had op deze en vele andere vragen een antwoord tijdens een zeer onderhoudende lezing. Voor wie al met Dadant imkert een leuke lezing vol tips & tricks en voor wie zijn horizon eens wil verbreden met betrekking tot de mogelijke bijenkasten was het een mooie inzichtgevende lezing!

Voor de BD / natuurlijk imkers onder ons had Ben nog een bonus; in de Dadantkast kun je op een nog natuurlijker manier imkeren dan in de spaarkast.

Kortom, het was weer voor ieder wat leuks in deze lezing!

Dadantkast 2DadantLezing1

DadantLezing2DadantLezing3 DadantLezing4

 

 

 

Back to top