Digitalisatie in de imkerwereld: BEEP

De digitalisatie in de imkerwereld rukt op, ook in de laatste Bijenhouden stond een heel artikel hierover. En op 26 februari hoorden we persoonlijk van de hoed en de rand van een van de oprichters van ‘BEEP’, Marten Schoonman.

BEEP is een website en een app die imkers ondersteunt bij het onderhouden van bijenvolken.

Wat is BEEP? Een gratis digitale kastkaart aangevuld met betaalbare automatische monitoring van bijenvolken. Je kunt BEEP gebruiken op je mobiele telefoon, tablet en computer. Met sensoren kan de imker de gezondheid van je volken op afstand te meten. Het doel is bijenhouden makkelijker, leuker en moderner te maken. Marten heeft hier uitgebreid over gesproken, feitelijk valt BEEP uiteen in een digitale kastkaart die nu al beschikbaar is met daarnaast de set sensoren die je aan je bijenkast kunt koppelen. Dat laatste is er nu nog niet, al konden we op de lezing al wel een eerste demo versie bekijken. Schematisch werkt BEEP als volgt:

 

BEEP overzicht

 

 

Hieronder nog een paar beelden van de interessante en onderhoudende lezing!

BEEP3

BEEP2

BEEP5

 

 

 

Back to top