Lezing Arie Kreike - De honingbij een chemisch en fysisch genie

De eerste lezing van Arie Kreike, in december 2016 smaakte naar meer!

Zijn duidelijke en humorvolle uitleg rond het wel en wee van honing boeide ons allen enorm. En wat blijkt, Arie weet niet alleen heel erg veel van honing en de pollen die daarin zitten, hij heeft ook een prachtige voordracht over de fysiek van onze geliefde honingbij. Die voordracht hield Arie op donderdag 16 maart 2017 in zijn lezing  getiteld "De honingbij, een chemisch en fysisch genie".

Arie toonde aan de hand van de anatomie van de honingbij getoond waartoe de honingbij allemaal in staat is. Bijvoorbeeld; welke stoffen stopt de bij in de honing, en met welke organen doet ze dat.

Of, een bij kan volgens de aerodynamica niet vliegen, maar toch doet ze dat. Hoe kan dat?

Een zeer boeiende lezing, zowel voor de zeer ervaren imkers die aanwezig waren als ook voor de aanwezigen die nu de basiscursus doen!

 

Back to top